SALES MANAGER     277 271 842     SJEDNAT SCHŮZKU

Projekt Loreta Homes je zasazen do překrásného města Pyšely, které se honosí bohatou a zajímavou historií. Rodinné domy v malebném Posázaví skýtají příjemné a klidné působiště s velkým množstvím zeleně, nalezneme zde však i výhody maloměsta.

Domy jsou situovány na nízkém svahu, odkud se lze oddávat překrásnému výhledu do přírody. K velkým výhodám lokality projektu patří určitě krátká dojezdová vzdálenost do Prahy, a především pak zdravé životní prostředí.

Historie města Pyšely

Nejstarší zmínky o obci Pyšely pochází již z 11. století, což ostatně dokazuje velká spousta historických památek, včetně kostela Povýšení sv. Kříže.

Z písemných pramenů lze čerpat už v roku 1295, kde jsou Pyšely zmiňovány v souvislosti s jejich tamním majitelem jménem Přebor. Na počátku všeho byla samozřejmě malá obec, která však změnila svůj status na město v roce 1703, aby o něj následně přišla v roce 1946. Finální označení město Pyšely náleží tomuto místu od roku 2007.

Lokalitu Pyšel lze označit za velice příjemné místo pro život. Vliv na to mají hlavně lesy a nezaměnitelná tvář posázavské krajiny.
O příjemném žití hovoří fakt, že toto místo bylo vyhlášeno jako nejupravenější obec v celém regionu.

Občanská vybavenost Doprava Zámek Kostel a fara Turistika Kaple Golf

Občanská vybavenost města je na velice vysoké úrovni. O příjemném žití hovoří fakt, že toto místo bylo vyhlášeno jako neupravenější obec v celém regionu. Na krásně zrekonstruovaném náměstí se nachází nejrůznější služby a zařízení. Místní obchody zcela jistě uspokojí Vaše základní potřeby všeho typu. Z občasnké vybavanosti Vám nebudou chybět ani mateřské školky a základní školy, stejně tak jako knihovna, pošta, lékařské služby či restaurace. Život v Pyšelích je z pohledu občanské vybavenosti všestranně bohatý.

Nádherná lokalita developerského projektu Loreta Homes má dosti zajímavé situování i z pohledu dopravní dostupnosti. Využít můžete hned několika prostředků, jak se přepravit tam, kam potřebujete. Pomineme-li okolní větší města, kde lze nalézt řadu dalších služeb, bude potenciální rezidenty zajímat pravděpodobně dostupnost do hlavní metropole. Praha je od Pyšel vzdálena asi 15 km. Do centra je to po dálnici D1 zhruba dvojnásobek. Kromě vlastního automobilu můžete využít také místní autobusovou přepravu, s níž se do Prahy dostanete za cca 35 minut. Velice obdobné je to i vlakem. Místní zastávka je situována na čerčanské železniční trati, a to asi 2 km od Pyšel. Pravidelné spoje snadnou a rychlou dopravní dostupnost jen umocňují.

K velkým dominantám města Pyšely patří bezpochyby překrásný zámek. Jeho prostory jsou aktuálně využívány domovem pro seniory, a to již od roku 1956. Dominantní součástí je také velký park plný zeleně, jemuž se v roce 1992 dostalo náležité modernizace, která je postřehnutelná na první pohled. Co se týče historie zámku, sahají zmínky do roku 1587, kdy bylo z malé tvrze vystavěno větší a robustnější sídlo. Až do roku 1805 docházelo k poměrně početným změnám majitelů. Od Karla Mračského z Dubé, přes Karla Harracha, až po Antonína Voračického z Paběnic. Během dlouhých desetiletí byla původní podoba zámku rozšířena na tři patra a obohacena o vysokou věž, jíž se podařilo obnovit po roce 1908. K zajímavostem uvnitř zámku patří kamenný barokní portál.

Město Pyšely zdobí také románský kostel Povýšení sv. Kříže. Jeho součástí je i nedaleká fara, jejíž datum vzniku se váže k roku 1763. Co se týče kostela, první zmínky o jeho existenci pocházejí z 12. století. Jeho vnější podoba na sobě zaznamenala velkou spoustu úprav, k těm pomyslně nejaktuálnějším patří ty z roku 1781 a 1861. Co se týče vnitřních útrob, patří kostel mezi zajímavé, jelikož ukrývá i originální církevní bohatství. Za zmínku stojí cínová křtitelnice, rokoková kazatelna, železná litá deska se sv. Janem Křtitelem a s Ukřižovaným nebo originální gotický zvon, jehož výroba proběhla roku 1461. Chcete-li zavítat do kostela, vydejte se na jižní část náměstí T. G. Masaryka.

Kromě pohodlného bydlení a všestranné občanské dostupnosti si můžete užívat také turistických aktivit. Trávit čas v přírodě, ať už půjde o chvíle příjemného odpočinku na čistém vzduchu nebo o pohybové aktivity. Těch se týká určitě místní cyklostezka 0028 směr Dobřejovice, kde ve své podstatě začíná. Zvolit však můžete i jiný směr na Senohraby. Pyšely totiž protíná i cyklostezka s označením 0030. V obou případech jde o nenáročné trasy. Vyrazit lze i na pěší túru. Ve městě se napojíte na modrou či žlutou turistickou značku, které vás provedou krásnou přírodou do Velkých Popovic nebo kolem vrchu Obora. Nechybí ani červená dálková trasa, jež je u vlakové zastávky.

Z pohledu historie si lze v Pyšelích užívat také Loretánskou kapli, jejíž vznik sahá do roku 1699. Původně byla zasvěcena Panně Marii a tvořila velice významné poutní místo a zároveň pohřebiště. To však bylo za doby císaře Josefa II. přestěhováno opodál a samotná kaple se stala kaplí hřbitovní. K tomuto zásadnímu kroku došlo roku 1789. Dnes se kaple honosí svojí zmodernizovanou podobou, které se jí dostalo v roce 1999, a to přesně 300 let po jejím vzniku. Při návštěvě tohoto místa vás ohromí hned dvě zásadní věci najednou. Tu první tvoří překrásný výhled po okolí středního Posázaví. Ta druhá se skrývá uvnitř. Je to dělová koule na stropě. Tam ji nechal připevnit tvůrce kaple, jimž byl František Antonín Halleweil. Údajně jde o dělovou kouli švédských vojsk, jež ji vystřelili na Halleweilům dům v Praze a kupodivu nic neponičili.

Přemíra zeleně v podání developerského projektu Loreta Homes může mít i jiné ztvárnění, nežli přináší lesy a vodní plochy. Je to golfový areál Loreta Golf Club Pyšely, jehož tvůrcem je věhlasný architekt golfových hřišť Keith Preston.
I to je samo o sobě zárukou propracovanosti a dokonalého splynutí sportu a přírody. Těšit se můžete na osmnáct jamek, short game area nebo vynikající driving range. Plnohodnotné zázemí jak pro amatérské, tak profesionální hráče. Prostřednictvím členských karet si lze užívat tréninky a turnaje bez omezení.
Loreta Golf Club Pyšely je moderní areál, v němž je možné využít i služeb luxusní restaurace nebo hotelu. Ostatně druhé místo v anketě Golfový areál roku 2014 hovoří za vše. Sport má spoustu podob a golf je jednou z nich.

Přejít na kontakty


Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328.

Volejte:
277 271 842

SJEDNAT SCHŮZKU